Kryterium dotyczy mediów wideo, wymagając dostarczenia tekstowych alternatyw, co znacząco zwiększa dostępność dla osób z ograniczeniami wzroku i słuchu.
Kryterium 1.2.3 koncentruje się na dostarczaniu zrozumiałych i dostępnych transkrypcji oraz napisów dla mediów wideo. Brak takich alternatyw zubaża doświadczenie osób z ubytkami słuchu i wzroku, które nie mogą w pełni zrozumieć przekazu wizualnego bez odpowiedniego wsparcia. Umożliwienie dostępu do treści w formacie tekstowym jest kluczowe dla zapewnienia równości w korzystaniu z informacji, a jego brak stanowi poważny błąd.
Brak napisów dla mediów wideo, co całkowicie wyklucza osoby z problemami ze słuchem z odbioru treści.
Napisy, które są źle zsynchronizowane z dźwiękiem lub niewłaściwie formatowane, co utrudnia ich czytanie.
Niedostateczne opisy dźwięków i istotnych elementów wizualnych w napisach, co prowadzi do braku zrozumienia kontekstu.
Nierozpoznawanie języków obcych w napisach, co może być problematyczne dla osób, które nie posługują się językiem oryginalnym.
Pytania z listy kontrolnej do badania zgodności stron internetowych z wymaganiami ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych, opublikowanej na stronie internetowej Ministerstwa Cyfryzacji Jak samodzielnie zbadać dostępność cyfrową strony internetowej? Link otwiera się w nowym oknie
Czy elementy filmowe, animowane i dźwiękowe przekazujące informacje mają opis tekstowy wyjaśniający co przedstawiają lub czego dotyczą?
Dowiedz się więcej o tym, jak możemy pomóc Twojemu biznesowi rozwijać się w cyfrowym świecie.
Razem stworzymy coś wyjątkowego!